Reklama
Reklama

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 

Statystyki

Reklama
Derby dla Sunderlandu!
Wpisał Paulina Szulc   
Czwartek, 12. Maj 2016 11:21
Nowo powstały klub piłki ręcznej w Sunderlandzie (z Polakami w składzie) miał okazję w ubiegłą sobotę po raz pierwszy zaprezentować się na parkiecie przed szerszą publicznością. Szczypiorniści zajęli trzecie miejsce, pokonując w meczu finałowym drużynę z Newcastle.

Kilku sympatyków piłki ręcznej postanowiło na początku tego roku rozpropagować tą mało popularną w Wielkiej Brytanii dyscyplinę i założyć klub. Sunderland Handball Club funkcjonuje od lutego i zgromadził już 15 członków, w tym kilka kobiet. Zawodnicy pochodzą w większej mierze z Polski, ale również z Grecji, Francji, Wielkiej Brytanii oraz Kuwejtu. W swoim składzie mają zarówno utalentowanych piłkarzy, którzy mogą pochwalić się doświadczeniem gry w reprezentacjach swoich krajów, jak i początkujących, którzy stawiają dopiero swoje pierwsze kroki.

Szczypiorniści postanowili sprawdzić efekt miesięcznej pracy na treningach na Tyneside Handball Tournament, który miał miejsce w South Shields 7 maja. Zmagania w fazie grupowej SHC zaczęło od dwóch zwycięstw nad drużyną z Edynburga oraz Yorku. W kolejnym spotkaniu ulegli zaledwie 4-5 gospodarzom turnieju Newcastle Vikings. Następnie doznali dwóch porażek z Uniwersytetem Strathclyde oraz z ekipa z Glasgow, która wygrywała turniej dwa razy z rzędu. Wymagający przeciwnicy na co dzień rywalizują w szkockiej lidze, która poziomem znacznie przewyższa angielską. To właśnie te dwie drużyny walczyły ze sobą w finale. Wynik fazy grupowej dawał szczypiornistom z Sunderlandu przepustkę do walki o 3 lokatę… z rywalem zza miedzy Newcastle Vikings. SHC wykorzystali okazję do rewanżu i odnieśli pewne zwycięstwo, zajmując ostatecznie trzecie miejsce. Najlepszym zawodnikiem drużyny został Dimitrios Pappas z 11 bramkami na koncie.Myślę, że zagraliśmy dziś bardzo dobry turniej, zważywszy na to, że trenujemy razem dopiero od miesiąca. To trzecie miejsce to niesamowite osiągniecie naszej drużyny - powiedział po turnieju kapitan drużyny, Jack Woods.


Drużyna w składzie: Gracjan Joppek, Jack Woods (5), Wiktor Laczny (7), Tomasz Lewandowski, Piotr Niedbal, Dimitrios Pappas (11), Chariton Peros (6) oraz Athbi Almarzouq (7).Turniej w South Shields jest dopiero pierwszym krokiem owocnej działalności naszego klubu. Zarząd przygotowuje szereg atrakcji w ciągu lata. Zapraszamy w nasze szeregi początkujących, zaawansowanych, dzieci, młodzież, studentów, dorosłych, kobiety, mężczyzn… WSZYSTKICH!

Jeśli jesteś zainteresowany grą lub działalnością naszej drużyny, skontaktuj sie z Prezesem Klubu, Pauliną Szulc ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) lub znajdź nas na Facebooku www.facebook.com/Sunderland-Handball-Club